Partners

Novinky

• Oznamujeme rodičom, že prihlásiť deti do nultého a prvého ročníka základnej školy alebo preložiť žiaka do vyššieho ročníka na šk. rok 2017/2018 na našu školu SZŠ Galaktickú 9, môžu v pracovných dňoch osobne v priestoroch školy alebo prostredníctvom koordinátorov školy najneskôr do konca apríla 2017. Srdečne pozývame všetkých rodičov, ktorí svoje deti prídu prihlásiť do našej školy. Naši žiaci sa tešia na nových spolužiakov.

• 30. apríla vyvrcholila Slávnostná akadémia pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, na ktorej sa predstavili triedne kolektívy so svojím pestrým programom.

• Diváci, súťažiaci i odborná porota, ktorí sa zišli v Kultúrnom stredisku Jazero, zažili dňa 17.04.2015 popoludnie, v ktorom sa stretli mladí umelci, aby súťažili o prvenstvo v súťaži mladých- Talent show 2015 o ceny starostky MČ Košice Nad Jazerom.

V rozličných kategóriách sa tu stretlo viac ako 100 súťažiacich. Prvou súťažiacou, ktorá celú Talent show 2015 odštartovala, bola Jessica Rybárová zo 7. ročníka s výberom básní od Miroslava Válka. Svoj talent prezentovala v kategórii umeleckého prednesu v literárno- dramatickom odbore veľmi úspešne. Blahoželáme!

• Začiatkom apríla sme si pripomenuli Medzinárodný deň vtáctva. Pri pozorovaní ďalekohľadom sme mali možnosť vidieť: kačicu divú, pinku obyčajnú, drozda čvikotavého a drozda plavého.

• Cieľom svetového dňa vody je pripomínať si dôležitosť a význam vody, upozorňovať na jej stav a ochranu. Oboznámili sme sa s rozdelením vôd, nebezpečenstvom kyslých dažďov, kolobehom vody a zaujímavosťami. Určili sme pH vody z vodovodu. V závere prebehlo malé vodné kvízovanie :)

Pondelok 29. 5. 2017

Rómske príslovie

Múdre slovo ti možno ukáže cestu, ale človeka zo seba musíš urobiť sám.

Naša škola

Škola je zameraná na výchovu a vzdelávanie rómskych žiakov. Vyučovací proces umožňuje skĺbenie preberaného učiva s materinským jazykom. Zohľadňuje zanedbané pôsobenie na rozumový i citový vývoj detí, ktoré sa odzrkadľuje na súčasných schopnostiach žiakov v jednotlivých ročníkoch.

Škola sa nachádza na sídlisku Nad jazerom v južnej časti mesta, v tesnej blízkosti rieky Hornád. V blízkosti školy  sídli aj psychologická poradňa, s ktorou sústavne spolupracujeme.

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Súkromná základná škola je zapojená od 1. novembra 2012 do Projektu ESF v rámci Operačného programu Vzdelávanie 2007 - 2013, Prioritná os: 3. Podpora vzdelávania osôb s osobitnými vzdelávacími potrebami, Opatrenia: 3.1: "Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít", ktorý bol schválený rozhodnutím Európskej komisie.

• 12. 4. 2015

Veľmi pekne sa chceme poďakovať misionárom, maželom Parksovcom, ktorí našich nulťákov a prvákov odeli do telocvičných úborov. Žiaci sa v úboroch cítia skvelo a o to viac sa tešia na hodiny telesnej výchovy.

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, riaditeľka školy zorganizovala krátke stretnutie pedagógov, zamestnancov školy a žiakov, na ktorom mala krátky príhovor aj naša pani zriadovateľka. Túto príležisť pani riaditeľka využila aj na ocenenie žiakov, ktorí našu školu úspešne reprezentovali na Dni učiteľov.

• „Jeden deň s dobrým učiteľom je viac ako tisíc dní usilovného samoštúdia.“
    (J. A. Komenský)

Tieto i podobné citáty slávnych odzneli na oslave Dňa učiteľov, ktorú pripravila mestská časť spolu s Kultúrnym strediskom Jazero.

• Vo februári prebehli triedne kolá v recitácií poézie a prózy "Šaliansky Maťko 2015". Tri žiačky postúpili do obvodného kola v ktorom jedna získala čestné uznanie :)

• Koncom februára 2015 sa uskutočnil karneval pre žiakov prvého stupňa.

• Súkromná základná škola, Galaktická 9, Košice
    Galaktická 9, 040 12 Košice