Na hodine biológie v 6. ročníku sa žiaci ponorili do fascinujúceho sveta lišajníkov. Spoznali, čo je to lišajník, z čoho pozostáva a aký význam má pre nás i pre prírodu.
V skupinách pozorovali reálne lišajníky, hodnotili ich vzhľad a zisťovali, kde rastú. Najväčší záujem však vyvolal pokus s názvom „Oživenie lišajníka“. Žiaci skúmali, ako sa lišajník správa po dostatočnom navlhčení. Zistili, že pridaním vody sa aktivuje riasa, ktorá začne fotosyntetizovať – a lišajník krásne ozelenie.
Aby lepšie pochopili stavbu tela, funkciu jednotlivých častí a vzájomnú odkázanosť huby a riasy, vytvorili si v skupinách vlastný model lišajníka.
Žiaci sa aktívne zapájali, kládli množstvo otázok a z hodiny odchádzali fascinovaní tým, čo všetko dokáže naša príroda. 💚
Teší nás, že pani učiteľka Timková, ktorá je u nás ešte len pár dní, dokáže už od prvých hodín viesť žiakov k zvedavosti, objavovaniu a radosti z učenia. Je radosť vidieť, ako krásne s deťmi pracuje. 🌿✨