• Talent show 2023

1. 5. 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Talent show 2023.

Súťaže Talent show sa tí najtalentovanejší žiaci našej školy, zúčastňujú už niekoľko rokov. Tentokrát tam nechýbali Vanesa, Božka, Viki, Dominika, Daniel a Igor. Medzi veľkou konkurenciou obstáli veľmi dôstojne. Publikum a porotu zaujali tancom, spevom a hrou na hudobné nástroje. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže, kde určite nebudeme chýbať! 👍

uč. M. Šenkýr

24. 4. 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

DEŇ ZEME je ekologicky motivovaný medzinárodný sviatok, ktorý upozorňuje na znečistenie životného prostredia, klimatické zmeny a ľudské zásahy do prírody s negatívnym vplyvom na prírodu. Oficiálne si tento deň pripomíname každoročne 22. apríla už od roku 1990.

Žiaci 5. ročníka si tento deň pripomenuli čistením okolia školy. Za krátky čas sa im podarilo nazbierať  až dve vrecia odpadu! Svedčí to o neuvedomelom správaní občanov voči životnému prostrediu.

Ostáva poďakovať deťom za ich pomoc a dúfame, že aj dnešná brigáda nasmeruje ich postoje k pozitívnemu vnímaniu prírody, životného prostredia a ich ochrany.

uč. M. Šenkýr

• Oznam pre rodičov

6. 4. 2023

Riaditeľstvo SZŠ oznamuje rodičom, že v dňoch
            6.4.(štvrtok) – 11.4.2023(utorok) majú žiaci
            V E Ľ K O N O Č N É P R Á Z D N I N Y.
            Vyučovanie pokračuje v stredu, 12.4.2023.

• Návšteva v štúdiu RTVS

1. 4. 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva v štúdiu RTVS.

Niektorí žiaci našej školy mali možnosť byť súčasťou nahrávania rozhovoru v štúdiu rádia RTVS. Hosťom rádia bola jazykovedkyňa, spisovateľka a prekladateľka Júlia Vrabľová. Rozprávala o svojich skúsenostiach práce s rómskymi deťmi, o rómskom jazyku a taktiež o jej preklade knihy rómskej spisovateľky Eleny Lackovej. Druhou časťou nahrávania bolo vystúpenie žiakov z Kežmarku s ich rómskymi piesňami. Naši žiaci si nahrávanie užívali, odmenou im bola pizza a prechádzka mestom.

p.uč. E. Múdra

21. 3. 2023

Na základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods.10 vyhlášky MŠVVaŠ SR č.231/2009 Z.z. o organizácii školského roka na ZŠ, SŠ, ZUŠ, na OŠ a JŠ v znení vyhlášky č.518/2010 Z.z.   udeľuje   riaditeľstvo  SZŠ, Galaktická 9, Košice, dňa 22.3.2023(streda)  RIADITEĽSKÉ  VOĽNO.
            Vyučovanie pokračuje vo štvrtok 23.3.2023!

• Pokus: Vyrábame skameneliny

25. 2. 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pokus: Vyrábame skameneliny.

Pokus sa realizoval v 9.ročníku, ku aktuálnej téme podľa učebných osnov z biológie.

1. Ako prvé sme si pozháňali rôzne predmety na prípravu skamenelín: vetvičky z ihličnatých stromov, listy, mušle, orechové škrupiny...sádra, vedro, miešadlá..
            2. Žiaci si poukladali do nádobiek materiál, kt. sa im páčil
            3. Následne žiaci miešali v potrebnom pomere sádru s vodou
            4. Opatrne sme nalievali sádru do misiek, aby sa materiál veľmi nepoposúval
            5. Všímali sme si aj reakcie, ktoré vznikali v rámci tuhnutia sádry(endotermická reakcia), takže sme to prepojili aj s chémiou
            6. Nakoľko sádra bolo rýchlo tuhnúca na druhej hodine sme mohli vyškrabávať materiál zo sádry
            7. Nie všetko sa dalo vybrať a tak sme to pre lepší efekt nechali v sádre
          • CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

10. 2. 2023

Z prevádzkových dôvodov a z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s respiračným ochorením,

po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Košiciach,

PRERUŠUJEM

výchovno-vzdelávací proces od 13.02.2023 (utorok) do 17.02.2022 (piatok).

Mgr. Veronika Bystrianska

Riaditeľka školy

• Svetový deň bielej palice

21. 10. 2022

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň bielej palice.

Pätnásty október je Svetový deň bielej palice. Cieľom dnešného dňa bolo uvedomiť si, že vedľa nás žijú aj ľudia, ktorí majú oslabené zdravie, či iné postihnutie. Žiaci piateho a šiesteho ročníka si vyskúšali chôdzu cez prekážky pomocou slovnej inštrukcie, vedenia druhej osoby alebo samostatne a to všetko so zaviazanými očami. Pri týchto aktivitách si uvedomili, aký je pre nás zrak dôležitý a aký ťažký je život nevidiacich. Zároveň pochopili, že ľuďom s takýmto osudom treba pomáhať.

• Otvorenie školského roka 2022/2023

2. 9. 2022

Riaditeľstvo SZŠ Galaktická 9 oznamuje žiakom a rodičom našej školy, že otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok, 5. 9. 2022.

8.00 - záčiatok otvorenia

10.00 - ukončenie  otvorenia, odchod žiakov domov

Vyučovanie, činnosť ŠKD a stravovovanie v školskej jedálni začína 6. 9. 2022  /utorok/.

• S divadlom v meste

8. 5. 2022

2.5.2022

Pri príležitosti Dňa osláv mesta Košice sa jedného z programov zúčastnili aj žiaci 9. ročnika. Na Hlavnej ulici mali možnosť zažiť predstavenie sociálneho divadla #DivadloHopihope s rozprávkou Cisárove nové šaty#. Herci boli unikátni, kostýmy veselé a cisár aj skoro nahý! Tak ako v rozprávke, rozprávkovo bolo aj našim žiakom, hádam, trochu, určite.

p. uč. Múdra (triedna uč.)

• Úspešní na Talent show

23. 4. 2022

Dňa 21.4.2022 sa v kultúrom stredisku Jazero uskutočnil 27. ročník talentovej súťaže TALENT SHOW, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Nebáli sa konkurencie a ukázali svoj talent. V kategórii "spev" súťažil Tomáš Badžo zo 7. ročníka, ktorého doprevádzali šikovné piatačky: Karolína Horváthová, Viktória Balogová a Timea Mašlárová. Piesňou "Tosara" získali krásne štvrté miesto. Srdečne gratulujeme!